П`ятниця, 10.05.2024, 23:03
 
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Історія лікарні

Хмільницька обласна лікарня відновного лікування почала свою діяльність з 1945 року поправу вважається першопрохідником в становленні і розвитку в майбутньому курорту Хмільник. З маленької водолікарні (таку назву мала при відкриті), перетворилась в важливий центр по реабілітації хворих з використанням місцевих радонових джерел мінеральної води. На сьогодні лікувальна база КНП являє собою: 5-и поверховий корпус стаціонарних відділень, лікувально-діагностичне відділення з наявністю рентгенологічного, ультразвукового діагностичного кабінетів, кабінету функціональних досліджень, діагностичної лабораторії де проводяться клінічні, біохімічні та іммуннологічні дослідження. Функціонують 7 фізіотерапевтичних кабінетів, ванний корпус на 16 ванн, кабінети підводного душ-масажу, гінекологічних зрошувань, інгаляторій, кабінети гідропатії та пеллоїдотерапії, 8 процедуро-місць для проведення класичного масажу та басейн для відпуску процедур підводної тракції хребта і гідрокінезотерапії, до послуг кабінет ЛФК де проводяться групові та індивідуальні заняття, в т.ч. механотерапія. Функціонує в лікарні відділення нетрадиційних методів лікування, де відпускаються процедури рефлексо-, психо-, пресо-, озоно-, кріщ-, мануальної терапії, фітобар, зали фізичної терації та ерготерапії. При необхідності можна звернутись по допомогу і до лікаря-стоматолога.

Шлях становлення лікарні від важких повоєнних років до сьогодення був нелегким. Якщо в перші роки свого існування лікарня нараховувала 22 співпрацівника, в т.ч. 1чол.- лікар, 9 чол. – середній медичний персонал і решту молодший медичний та господарський персонал. Вода подавалась при допомозі кінної каруселі, нагрівалась мінеральна вода хмизом та соломою, а радонова ванна, в одиничній кількості, відпускалась круглодобово.

Йшли роки, росла популярність радонової води Хмільника, росла потреба в розширені лікувальної бази, її модернізації. До ладу стають котельна на твердому паливі, що потім переходить на газове, будується типовий корпус ванного відділення, відкривається побудований корпус клуб-їдальні, розширяється стаціонарне відділення до 100 ліжок, що подальше збільшується до 260 ліжок. Будується відомча пральня та реконструюється одне із господарських приміщень під фізкабінети. Найбільш вагомий поступ був в відкритті поліклінічного відділення, де приймались хворі на лікування по курсівкам, так як великий попит на лікування прийшов із других областей і республік, а забезпечити стаціонарним лікуванням не було можливостей. Пропускна здатність поліклініки, що знаходилась на спец рахунку фінансування, росла кожний рік від свого відкриття і на початку 70-их років становила майже 1000 чол. –амбулаторних хворих, що лікувались в умовах лікарні, а проживали в приватному секторі. 

Лікарі та спеціалісти обласної фізіотерапевтичної лікарні накопивши клінічний, емпіричний та науковий досвід по застосуванню радонової води з лікувальною метою, розробили диференційовані методики призначення мінеральних ванн і поєднання їх з іншими лікувальними факторами, сприяли відкриттю нових лікувальних закладів та становленню м. Хмільника, як міста-курорта.

Великим подвижником в розвитку радонотерапії і розширенні санаторно-курортної мережі в місті являється Г.О.Новіцький – Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, який очолював лікарню з 1950 по 1985 рр. За велику роботу по пропаганді курортних факторів, громадську роботу в якості Голови позаштатної курортної ради, сприяння розвитку і становленню курорту Хмільник, Г.О.Новіцький, рішенням міської ради народних депутатів признаний ПОЧЕСНИМ ГРОМАДЯНИНОМ М. ХМІЛЬНИКА
  На зміну приходять нові керівники, нові спеціалісти. Лікувальна база лікарні потребує капітального ремонту, реконструкції, розширені та модернізації новою технікою, сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. З успіхом ці питання вирішував Каленіченко В.О., який працював на посаді головного лікаря з 1985 р. по 2006 роки. Заслужений лікар України, відмінник охорони здоров’я України, депутат районної ради 4-х скликань, Почесний громадянин Хмільницького району. Під його керівництвом створено музей історії лікарні; побудовано: зал лікувальної фізкультури, овочесховище, гаражі для автотранспорту, токарна та слюсарна майстерні, басейн для гідрокінезотерапії. Відкрито кабінети функціональної, ультразвукової та іридодіагностики, підводного душу-масажу, гальваногрязелікування. За свій звитяжний труд Каленіченко В.О. нагороджений медаллю «За доблесну працю». Він автор дев’яти наукових робіт, багатьох раціоналізаторських пропозицій.
  Естафету керівництва закладом продовжив Бабій О.І., який очолює лікарню з 2006 року. Знаючи, що основним лікувальним фактором в лікарні є процедури радонотерапії, Олег Ігорович починає з реконструкції і капітального ремонту ванного корпусу. 
Так за період своєї роботи директором було ініційовано проведення реконструкції котельні з заміною котла на твердопалевний, реконструкції ЛДВ, реконструкції спального корпусу, проведення робіт з встановлення пожежної сигналізації та блискавкозахисту, будівництва свердловини для резервного господарсько-питного водопостачання, постійно проводиться робота по покращенню умов перебування пацієнтів у закладі. Увага директора направлена на придбання сучасної апаратури

Розповідаючи про радонотерапію та першу оздоровницю на курорті не можна обминути, не сказавши дещо про дію простої, або, як кажуть в народі, звичайної води. Дія їхня на стільки взаємозв’язана, що відділити не можливо. Адже це два сильних фактори які діють на організм людини при прийомі процедур приготовлених із природних радонових вод. У водному середовищі здійснюється процес травлення, синтез живої речовини в клітинах організму. Вона відіграє найважливішу роль в енергетичному обміні і виконанні фізіологічних функцій організму. 
Нам, як лікарям-курортологам, важливо використання частотної енергії апаратних фізіотерапевтичних методів лікування для відновлення здоров’я, шляхом дії на організм хвилі необхідної частоти. Для хвильової частотної вібрації потрібна вода. І не просто вода, а із записаною в ній інформацією, що внесе певну корекцію на клітинному рівні. Приймаючи процедури із Хмільницьких радонових джерел, вважаємо, що така корекція теж проходить, що й веде до поступового зцілення організму від недуг. Вміле поєднання радонових ванн з методами апаратної фізіотерапії посилює цей результат. Тут важливо не тільки правильно підібрати ту чи іншу фізпроцедуру, але щоб і не „переборщити” в кількості вибраних самих процедур і в кількості їх методів, тобто, виключити т.зв. „поліпрагмазію”.

Вода, при бережному до неї відношенні, віддячить найціннішим для вас – вашим здоров’ям. Вода це життя. Не плюйте в воду. То є більше чим неповага і знак не культури. То є невдячність за народження, за життя. То є самознищення. Поклоніться їй. Поговоріть з нею. Любити воду – значить поважати і любити себе.

Хмільницькі джерела наглядно віддячують людям – повертають втрачене здоров’я. Порадьтесь із своїм лікарем. Якщо вам показано радонотерапія, проведіть в себе необхідні обстеження і приїжджайте в Хмельницьку обласну фізіотерапевтичну лікарню, де вас радо зустріне госте приємний, доброзичливий, працелюбивий та високопрофесійний персонал працівників лікарні – першої оздоровниці курорту Хмільник.
 Copyright NICO © 2024
Кошик
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Copyright NICO Заболотний Микола Григорович © 2024                                                         Web-майстер  Конструктор сайтів - uCoz