Понеділок, 09.12.2019, 12:41
 
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Історія лікарні

Хмільницька обласна фізіотерапевтична лікарня почала свою діяльність 22 вересня 1944 року на базі виявлених мінерально-радонових джерел і поправу вважається першопрохідником в становленні і розвитку в майбутньому курорту Хмільник. З маленької водолікарні (таку назву мала при відкриті), перетворилась в важливий центр по реабілітації хворих з використанням місцевих радонових джерел мінеральної води. На сьогодні лікувальна база лікарні являє собою: 5-и поверховий корпус стаціонарних відділень з ліжковим фондом на 260 ліжок, лікувально-діагностичне відділення з наявністю рентгенологічного, ультразвукового діагностичного кабінетів, кабінету функціональних досліджень, діагностичної лабораторії де проводяться клінічні, біохімічні та іммуннологічні дослідження. Функціонують 7 фізіотерапевтичних кабінетів, ванний корпус на 15 ванн, кабінети підводного душ-масажу, гінекологічних зрошувань, інгаляторій, кабінети гідропатії та пеллоїдотерапії, 8 процедуро-місць для проведення класичного масажу та басейн для відпуску процедур підводної тракції хребта і гідрокінезотерапії. До послуг кабінет ЛФК де проводяться групові та індивідуальні заняття, в т.ч. механотерапія. Функціонує в лікарні відділення нетрадиційних методів лікування, де відпускаються процедури рефлексо-, психо-, мануальної терапії, фітобар. При необхідності можна звернутись по допомогу і до лікаря-стоматолога.

Шлях становлення лікарні від важких повоєнних років до сьогодення був нелегким. Якщо в перші роки свого існування лікарня нараховувала 22 співпрацівника, в т.ч. 1чол.- лікар, 9 чол. – середній медичний персонал і решту молодший медичний та господарський персонал. Вода подавалась при допомозі кінної каруселі, нагрівалась мінеральна вода хмизом та соломою, а радонова ванна, в одиничній кількості, відпускалась круглодобово.

Аналізуючи наслідки проводимої радонотерапії в першій оздоровниці курорту Хмільник відмітимо, що за період функціонування лікарні (1944 – 2010 рр.) - таке лікування прийняли 373772 чол., із них по путівкам 132911 чол. - 35,6%, по курсівкам 240861 чол. – 64,4 %. Було приготовлено і відпущено 5369145 радонових ванн, що в середньому 14,4 ванни на 1 хворого. Ось наглядно бачимо, яка кількість наших людей повернулась до праці, відновивши своє здоров’я, використавши природній фактор лікування. Ефективність лікування, в середньому за ці роки, становила до 96% значного покращення і покращення.

Йшли роки, росла популярність радонової води Хмільника, росла потреба в розширені лікувальної бази, її модернізації. До ладу стають котельна на твердому паливі, що потім переходить на газове, будується типовий корпус ванного відділення, відкривається побудований корпус клуб-їдальні, розширяється стаціонарне відділення до 100 ліжок, що подальше збільшується до 260 ліжок. Будується відомча пральня та реконструюється одне із господарських приміщень під фізкабінети. Найбільш вагомий поступ був в відкритті поліклінічного відділення, де приймались хворі на лікування по курсівкам, так як великий попит на лікування прийшов із других областей і республік, а забезпечити стаціонарним лікуванням не було можливостей. Пропускна здатність поліклініки, що знаходилась на спец рахунку фінансування, росла кожний рік від свого відкриття і на початку 70-их років становила майже 1000 чол. –амбулаторних хворих, що лікувались в умовах лікарні, а проживали в приватному секторі. На жаль, поліклінічне відділення, із розпадом країни зберегти не вдалось і тому в теперішній час поступають на курсівкове лікування одиниці.

Лікарі та спеціалісти обласної фізіотерапевтичної лікарні накопивши клінічний, емпіричний та науковий досвід по застосуванню радонової води з лікувальною метою, розробили диференційовані методики призначення мінеральних ванн і поєднання їх з іншими лікувальними факторами, сприяли відкриттю нових лікувальних закладів та становленню м. Хмільника, як міста-курорта.

Великим подвижником в розвитку радонотерапії і розширенні санаторно-курортної мережі в місті являється Г.О.Новіцький – Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, який очолював лікарню з 1950 по 1985 рр. За велику роботу по пропаганді курортних факторів, громадську роботу в якості Голови позаштатної курортної ради, сприяння розвитку і становленню курорту Хмільник, Г.О.Новіцький, рішенням міської ради народних депутатів признаний ПОЧЕСНИМ ГРОМАДЯНИНОМ М. ХМІЛЬНИКА
  На зміну приходять нові керівники, нові спеціалісти. Лікувальна база лікарні потребує капітального ремонту, реконструкції, розширені та модернізації новою технікою, сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. З успіхом ці питання вирішував Каленіченко В.О., який працював на посаді головного лікаря з 1985 р. по 2006 роки. Заслужений лікар України, відмінник охорони здоров’я України, депутат районної ради 4-х скликань, Почесний громадянин Хмільницького району. Під його керівництвом створено музей історії лікарні; побудовано: зал лікувальної фізкультури, овочесховище, гаражі для автотранспорту, токарна та слюсарна майстерні, басейн для гідрокінезотерапії. Відкрито кабінети функціональної, ультразвукової та іридодіагностики, підводного душу-масажу, гальваногрязелікування. За свій звитяжний труд Каленіченко В.О. нагороджений медаллю «За доблесну працю». Він автор дев’яти наукових робіт, багатьох раціоналізаторських пропозицій.
  Естафету керівництва закладом продовжив Бабій О.І., який очолює лікарню з 2006 року. Знаючи, що основним лікувальним фактором в лікарні є процедури радонотерапії, Олег Ігорович починає з реконструкції і капітального ремонту ванного корпусу. На сьогодні це світле, естетично-приємне приміщення радує і пацієнтів і працюючих. На черзі стояло питання заміни старої опалювальної системи в стаціонарі. І на сьогодні майже закінчені роботи, що не може не радувати всіх хто працює і хто там проживає. А до цього прийшлось попрацювати над капітальним ремонтом даху на спальному корпусі. Працівники господарської служби уже в цьому році почали роботи по заміні балконних дверей та вікон на сучасні, що сприяють зберіганню тепла. Систематично проводиться заміна меблів, холодильників та телевізорів. Увага головного лікаря направлена на придбання нової сучасної апаратури. Проблеми, проблеми .... Та в керівника плани на майбутнє поєднуються з сьогоденними – добросовісність в роботі кожним працівником, підвищення якості проводимого бальнеолікування , підвищення своєї професійної майстерності та рівня медичних знань, чутливого відношення до своїх пацієнтів та подальше зміцнення матеріально-лікувальної бази.. В книзі відгуків сотні подяк від вдячних пацієнтів. Ради цього варто працювати, відаючи, що твоя частка в покращенні здоров’я залишила позитивний слід та добрі спомини у людей, що потребували цього.

Розповідаючи про радонотерапію та першу поздоровницю на курорті не можна обминути, не сказавши дещо про дію простої, або, як кажуть в народі, звичайної води. Дія їхня на стільки взаємозв’язана, що відділити не можливо. Адже це два сильних фактори які діють на організм людини при прийомі процедур приготовлених із природних радонових вод. У водному середовищі здійснюється процес травлення, синтез живої речовини в клітинах організму. Вона відіграє найважливішу роль в енергетичному обміні і виконанні фізіологічних функцій організму. Круговорот води в природі постійно забезпечував безперервне її очищення. Одні і ті ж молекули води циркулюють між землею і небом. І так – скільки світ існує. Ми з вами вживаємо ту ж воду яку пив Юлій Цезар, князь Володимир, Богдан Хмельницький. Це ж та вода, яку пив ІСУС ХРИСТОС.

ВОДА МАЄ РІЗНІ МОЛЕКУЛЯРНІ СТРУКТУРИ, В ЗАЛЕЖНОСТІ від ступені засміченості. Вода несе інформацію і позбутись від „засміченої” інформації можна лише змінивши структуру рідини за рахунок того, що стирається пам’ять і це можливо шляхом замороження чи конденсації. Отже, можемо уявити собі таке: людина, що п’є воду, яка має інформацію про той чи інший препарат, може вилікувати свій організм від багатьох захворювань. Вода може уловлювати космічні випромінювання, а також і людські емоції. Являючись таким носієм будь-якої інформації, вона здатна діяти на наш організм як позитивно, так і негативно. Отже, якщо людина складається на 70% із води то вона являється програмовою системою. Японський вчений Масару Емото на питання: Хто я?, відповідає: Я вода! Отже засмічення організму різними шлаками веде до порушення всіх органів і систем, а тому, вживаючи структуровану воду, ми відновлюємо необхідний баланс в функціонуванні пошкоджених органів і систем організму людини. „Думки треба очищати молитвами і добрими ділами, а тіло треба очищати структурованою водою” (Т. Данилова, 2006р). Сказане є відповіддю на запитання хворих, що приймають лікувальні ванни –„про що ж думати, коли приймаєш ванну?” Тіло людини і його думки не тільки самі проводять вібрації, але і вступають в резонанс з усіма елементами, що мають ті ж вібрації. З одними створює баланс і рівновагу, а з другими – не вступаючи в резонанс, що веде до порушення балансу і дисгармонії.

Нам, як лікарям-курортологам, важливо використання частотної енергії апаратних фізіотерапевтичних методів лікування для відновлення здоров’я, шляхом дії на організм хвилі необхідної частоти. Для хвильової частотної вібрації потрібна вода. І не просто вода, а із записаною в ній інформацією, що внесе певну корекцію на клітинному рівні. Приймаючи процедури із Хмільницьких радонових джерел, вважаємо, що така корекція теж проходить, що й веде до поступового зцілення організму від недуг. Вміле поєднання радонових ванн з методами апаратної фізіотерапії посилює цей результат. Тут важливо не тільки правильно підібрати ту чи іншу фізпроцедуру, але щоб і не „переборщити” в кількості вибраних самих процедур і в кількості їх методів, тобто, виключити т.зв. „поліпрагмазію”.

Вода, при бережному до неї відношенні, віддячить найціннішим для вас – вашим здоров’ям. Вода це життя. Не плюйте в воду. То є більше чим неповага і знак не культури. То є невдячність за народження, за життя. То є самознищення. Поклоніться їй. Поговоріть з нею. Любити воду – значить поважати і любити себе.

Хмільницькі джерела наглядно віддячують людям – повертають втрачене здоров’я. Порадьтесь із своїм лікарем. Якщо вам показано радонотерапія, проведіть в себе необхідні обстеження і приїжджайте в Хмельницьку обласну фізіотерапевтичну лікарню, де вас радо зустріне госте приємний, доброзичливий, працелюбивий та високопрофесійний персонал працівників лікарні – першої оздоровниці курорту Хмільник.
 Copyright NICO © 2019
Кошик
Пошук
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Copyright NICO Заболотний Микола Григорович © 2019                                                         Web-майстер  Конструктор сайтів - uCoz